Pozytywne efekty terapii CPAP, o których nie przeczytacie gdzieś indziej.


Najbardziej oczywiste skutki stosowania aparatu CPAP są tak na prawdę te bezpośrednio wynikające z eliminacji negatywnych skutków bezdechu sennego. Będziemy wypoczęci, wyspani, poprawi nam się pamięć i ogólna wydolność. Dzisiaj chciałbym jednak napisać o rzeczach, o których mi wcześniej nikt nie powiedział.

Dla mnie najbardziej zaskakujący był fakt, że od czasu stosowania aparatu nie miałem ani jednej choroby zakaźnej górnych dróg oddechowych. Wcześniej zdarzało mi się to regularnie nawet kilka razu w roku. Może nie powinno nas to dziwić gdy uświadomimy sobie fakt, że człowiek oddycha wyłącznie ogrzanym, oczyszczonym i nawilżonym powietrzem. Trudno o lepsze warunki do regeneracji śluzówki górnych dróg oddechowych i eliminowanie skutków oddychania brudnym powietrzem w ciągu dnia. Do tego dokłada się sam fakt oddychania przez nos i odciążania gardła, dla którego chrapanie oznacza ciągłe drażnienie i przesuszanie.

Druga rzecz, którą zaobserwowałem u siebie był fakt, że spokojnie przesypiam nawet 8 godzin bez konieczności chodzenia do toalety. Skończyły się także nocne wybudzenia- śpię jak dziecko i budzę się wypoczęty. Łatwiej mi też zasypiać, bo mózg nauczył się, że zakładając maskę należy wejść w faze snu i nie ma już miejsca na komputer czy komórkę.

Od czasu terapii CPAP nie miałem nawrotu kamicy nerkowej, ustabilizowało mi się też ciśnienie tętnicze. Najbardziej jednak zadowolony jestem odczuwalnym zwiększeniem wydolności umysłowej, mam zdecydowanie więcej energii i potrzeby do aktywności. Objawia się to między innymi tym, że poświęcam się tematom podobnym jak czytany przez was blog...

Wiele osób zwraca też uwagę, na pozytywny wpływ terapii na poprawę życia seksualnego oraz na obniżenie masy ciała.

A czy u siebie zaobserwowałeś jakieś inne pozytywne skutki terapii których się nie spodziewałeś? Napisz o tym w komentarzu!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.