Konferencja ResMed - Bezdech Senny (Kraków, 25-26 maja 2023r.)Jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku w świecie medycyny snu będzie Konferencja ResMed - Bezdech Senny, która odbędzie się w dniach 25-26 maja 2023 roku w malowniczym Krakowie. To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi wybitnych ekspertów z Polski i z zagranicy, którzy podzielą się najnowszymi badaniami, odkryciami i praktykami w leczeniu bezdechu sennego. 


Na konferencji pojawią się wybitni prelegenci z Polski i zagranicy. Do grona prelegentów zaliczają się:
  • Prof. M. Kryger z Yale School of Medicine, pionier w dziedzinie badań nad snem, autor wielu publikacji i czołowych podręczników z tej dziedziny.
  • Prof. N. Ayas z University of British Columbia, specjalista z zakresu konsekwencji bezdechu sennego i deprywacji snu dla zdrowia publicznego i bezpieczeństwa.
  • Prof. R. Skomro z University of Saskatchewan, specjalista pulmonologii i medycyny snu, który ma na swoim koncie ponad 100 publikacji naukowych z tych dziedzin.
  • Z Polski: dr hab. Helena Martynowicz, dr n. med. Jacek Nasiłowski, prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Adam Wichniak, dr n med. Maciej Tażbirek, dr hab. n. med. Wojciech Kukwa.

Pierwszy dzień konferencji rozpocznie się wykładem prof. M. Krygera, który przedstawi nowości w diagnostyce i terapii bezdechu sennego. Następnie, prof. N. Ayas przybliży historię badań nad snem i leczeniem. Dzień zakończy się prezentacją prof. R. Skomro, który podsumuje ostatni rok w kontekście rozwoju wiedzy o OSA (Obturacyjnym Bezdechu Sennym). 


Drugi dzień konferencji to intensywny program pełen wykładów i sesji Q&A. Poruszone zostaną tematy takie jak: różnice wynikające z płci w bezdechu, predykcyjne metody leczenia obturacyjnego bezdechu sennego, wpływ OSA na choroby układu krążenia, e-health i telemedycyna oraz bezdech i choroby współistniejące.


Konferencja będzie nie tylko okazją do zdobycia cennych informacji, ale także doskonałym miejscem do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń z ekspertami w dziedzinie medycyny snu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o najnowszych osiągnięciach w leczeniu bezdechu sennego, zapraszam do czytania relacji z konferencji, które specjalnie dla Was opublikuje na swoim blogu. Dziękuje organizatorowi za umożliwienie mi udziału w tej konferencji. 

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.