Kupiłem ResMed AirMini. Chcecie wiedzieć dlaczego?

AirMini z maską nosową N30 i torbą

AirMini po raz pierwszy testowałem około dwóch lat temu. Urządzenie urzekło mnie jakością wykonania i kompaktowymi wymiarami ale nie zdecydowałem się wtedy na zakup. Przeszkadzał mi ograniczony wybór masek, nie przekonywała mnie wydajność sprężarki i brak baterii. Mało brakowało, a kupiłbym wtedy Dreamstation GO, ale zniechęciła mnie wysoka cena aparatu i przede wszystkim akcesoriów, tak więc  koniec końców nie kupiłem nic, zabierając przez ten czas w podróże zawsze swoją "dużą" maszynę. Przez długi czas takie rozwiązanie się nawet sprawdzało. 


Dlaczego więc zmieniłem zdanie? Otóż wydarzyły się dwie rzeczy. Po pierwsze zmieniłem pracę i 

AirMini z N30 to na prawdę kompaktowy zestaw

zmuszony jestem teraz do częstszych podróży pociągiem i spędzania 3-4 dni w tygodniu w hotelu. Duża maszyna zaczęła mi już trochę "ciążyć" i bałem się, że ją w końcu mogę uszkodzić lub mi ją ktoś ukradnie (a mam urządzenie kosztujące kilkanaście tysięcy złotych). Po drugie już dwukrotnie w tym roku w mojej okolicy zabrakło zasilania w trakcie burzy, co kosztowało mnie za każdym razem okropną nieprzespaną noc. Postanowiłem więc: kupuje CPAP przenośny. Koniecznie z baterią. 

Dlaczego akurat ResMed? Odpowiedź jest  prosta: na dzień dzisiejszy jest to jedyny "markowy" przenośny CPAP na rynku. Dreamstation GO od Philips'a padł niestety ofiarą tzw. afery piankowej i tym samym wypadł z rynku (prawdopodobnie już na dobre). Testowałem co prawda jeszcze rozwiązania alternatywne, takie jak nowy BMC mini M1, Transcend Mini3565 czy HDM Z1 ale obiektywnie rzecz ujmując żaden z tych aparatów nie stanowi realnej konkurencji do AirMini (co ciekawe chińskie BMC jest chyba najbliżej). 


Bateria Pilot-24 Lite do AirMini

AirMini w międzyczasie sporo zyskał w moich oczach, dzięki dwóm kluczowym akcesoriom. Po pierwsze wreszcie wyszła specjalnie dostosowana do AirMini wersja maski AirFit N30. To jedna z moich ulubionych masek ze względu na wygodę ale przede wszystkim ultra-kompaktowe wymiary. To jedna z nielicznych masek, którą można z powodzeniem zmieścić w kieszeni i dlatego zawsze zabierałem ją ze sobą w podróż. Drugim akcesorium jest dedykowana do AirMini świetna bateria Pilot 24 Lite od Medistorm, która sprawiła. że wreszcie AirMini można nazwać aparatem przenośnym w pełnym tego słowa znaczeniu  (wkrótce napiszę o baterii więcej). 


Zawsze dbam o swój sprzęt, dlatego poza maską i baterią zdecydowałem się zainwestować
Sztywny pokrowiec na AirMini
 dodatkowo w futerał i torbę. Początkowo kupiłem tylko niewielki sztywny futerał na sam aparat, z myślą, że będę AirMini woził "luzem" w plecaku. Jest on tak mały, że spokojnie zmieści się nawet w kieszeni kurtki i to razem z maską... ale szybko się zorientowałem, że  do tego dochodzi jeszcze rura i zasilacz. Dlatego koniec końców kupiłem także dedykowaną torbę na ramię. Jest niewielka i ma praktyczną kieszeń na dodatkowe "gadżety" w której umieściłem dokumenty i podręczne lekarstwa. Przy pustym plecaku torba w całości mieści mi się do środka, a jak muszę zapakować coś więcej, to ubieram ją na ramie i jest zdecydowanie mniejsza i wygodniejsza od tej z AirSense. 

Torba na ramię do AirMini

Funkcjonalne wnętrze zmieści wszystko czego potrzebujemy


Zewnętrzna kieszeń na dokumenty/ telefon

Porównanie wielkości toreb AirSense i AirMini

Porównanie wielkości toreb AirMini i AirSense

Na dzisiaj jestem bardzo zadowolony z nowego zakupu ale zobaczymy czy po czasie coś się nie zmieni w tym zakresie i czy konsekwentnie będę zabierał w podróże tylko aparat przenośny. Nie ukrywam, że po długim czasie spędzonym na AirCurve ASV spanie na CPAP to  jest dla mnie pewne wyzwanie. Ale zawsze to mówiłem- komfort tak niewielkiego urządzenia zawsze łączy się z pewnymi kompromisami. 

W najbliższym czasie planuje napisać więcej artykułów na temat tego aparatu i akcesoriów które do niego kupiłem. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania na tego temat, zadawajcie je proszę w komentarzach- na wszystkie postaram się odpowiedzieć. Gdybyście także planowali zakup AirMini, to polecam Sklep Resmed i skorzystanie z kuponu rabatowego "CPAPblog", uprawniającego do 10% zniżki przy zakupie (bez refundacji). 

1 komentarz:

  1. Mam kłopot z dostaniem się do filtra w airmini. Czy to standard, czy mój jest felerny. Pozdrawiam Margerita

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.