Wideo-poradnik: co to jest bezdech, diagnostyka, kupowanie CPAP, wyzwania pierwszych tygodni terapii.Przygotowałem nowy cykl filmików dla początkujących, aby ułatwić "wejście w świat CPAP". Każdy z odcinków ma około 15 minut i zawiera odpowiedzi na najczęstsze pytania jakie mi zadajecie w wiadomościach prywatnych. Mam nadzieję, że będzie to pomocne.


1. Wprowadzenie. Wyjaśnienie czym jest bezdech, jakie są jego rodzaje, przyczyny, czynniki ryzyka, symptomy skutki i rodzaje terapii.

h


2. Każdy z nas przechodzi moment w którym zastanawia się czy oby sam nie jest chory na bezdech senny. Tutaj powiem jak zabrać się za diagnostykę- z rozróżnieniem tego co możecie zrobić sami i pełnej diagnostyki lekarskiej.


3. Jestem chory na bezdech. Dostałem wniosek refundacyjny od lekarza. Co powinienem zrobić dalej? Jak wybrać sklep? Jaki rodzaj i aparatu CPAP kupić? Czy wybrać urządzenie markowe, czy może warto oszczędzić i kupić coś mniej znanego producenta?


4. W tym odcinku opowiem o tym jak wygląda początek terapii. Ile czasu trwa dostosowanie się do CPAP i jakie problemy mogą się pojawić w pierwszych tygodniach.


Na grafice ilustrującej ten artykuł jest "piramida zaufania", którą przygotowałem celem wytłumaczenia jakie urządzenia warto zakupić, a jakie lepiej omijać szerokim łukiem.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.