Jak to się robi w chmurze- MyAir od ResMed

ResMed wyznacza standardy dla całej branży. Bez wątpienia na poziomie aplikacji mobilnych, czy w zasadzie chmurowych nikt jeszcze się nawet nie zbliżył!
Dobra aplikacja dla użytkowników tak na prawdę składa się z czterech podstawowych rzeczy. Pierwszą jest komunikacja. ResMed jako jedyna firma na rynku zastosowała łączność na bazie wbudowanej karty GSM. Siłą tego rozwiązania jest to, że nasz aparat działa całkowicie niezależnie od Wi-Fi, połączenia Bluetooth z telefonem czy jakimkolwiek innym. Transfer jest opłacony przez producenta, Was nic nie obchodzi. Łączność działa zawsze i wszędzie, nawet jak zabierzecie swoją maszynę na wakacje za granice. Podobne rozwiązanie znam tylko z czytników Kindle od Amazon, ale oni sobie każą zdrowo dopłacić za taką możliwość.

Tak więc magia ResMed polega głównie na tym, że dostęp do danych mamy zawsze, bez konieczności wykonywania jakiejkolwiek akcji. Po prostu to się dzieje! Oczywiście nie wszystkim to się podoba. Są osoby, które starają się unikać promieniowania elektromagnetycznego albo nie chcą przekazywać swoich danych zdrowotnych. Wtedy pozostaje nam zawsze wprowadzenie urządzenia w "tryb samolotowy".


Sama aplikacja jest zrobiona w taki sposób, że działa na każdej platformie. Można jej używać z komputera, tabletu czy telefonu- zawsze jest tak samo wygodnie. Głównym zadaniem tego programu jest motywacja do tego aby prowadzona terapia była możliwie najbardziej optymalna. Po każdej nocy zostanie nam przyznana punktacja w skali od 0-100, której wartość zależy od tego jak długo śpimy z CPAP, jaka jest szczelność maski, wskaźnik AHI i ile razy przerwiemy w nocy terapię. Aplikacja będzie nas motywowała do polepszania wyników i dawała wskazówki jak tego dokonać. To jest dla mnie druga kluczowa rzecz dobrej aplikacji i nikt tego jeszcze nie zrobił lepiej od ResMed.Aplikacja daje możliwość analizy także poszczególnych składowych, wyniku wraz ze śledzeniem postępów terapii w czasie. Wszystko na przejrzystych wykresach. Te same dane mogą być także przekazywane do lekarza, jeżeli jesteśmy objęci programem telemonitoringu. Jak wiecie ja jestem wielkim zwolennikiem programu SleepyHead/ OSCAR ale aby szybo coś sprawdzić zawsze wygodniej jest mi zajrzeć do MyAir. Pomimo tego, ze dane są dość uproszczone, bardzo sobie cenię ich dostępność.


Ostatnim elementem aplikacji są porady. Zazwyczaj producenci nie przykładają dużej uwagi do tego elementu. ResMed zrobił tu kawał dobrej roboty i jego artykuły i materiały wideo są na prawdę dobrej jakości. Do tego są nam podsuwane w odpowiednim momencie, tak aby przeprowadzić nas przez okres adaptacji do terapii. Szczerze polecam! Porady znajdziecie w aplikacji, otrzymywać będzie je także w korespondencji e-mail.


2 komentarze:

  1. Mam na urządzeniu szare oznaczenie jakości sygnału GSM jak włączyć aby były zielone i przesyłane były dane z mojego aparatu RESMED AIR Sense 10 Elite do MyAir.

    OdpowiedzUsuń
  2. Panie Rafale mam pytanie. Jak zmienić w myAir język. Wprawdzie nie jestem kompletnym ignorantem angielskiego, ale wolałbym czytać moje wyniki po polsku. Mimo, że próbuję zmienić język na polski i tak po zalogowaniu wyświetla mi się po angielsku.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.