Ranking CPAP - Najlepsze CPAP - Poradnik zakupowyUWAGA: W związku z wadą fabryczną CPAP'ów Philips Dreamstation oraz RemStar (rakotwórcza pianka), na dzień dzisiejszy nie rekomenduje zakupu aparatów tego producenta.

NAJBARDZIEJ KOMFORTOWY CPAP

ResMed AirSense 10 AutoSet

Najważniejsze cechy:

- najbardziej nowoczesny CPAP ma rynku
- sprawdzony algorytm
- wygodna obsługa
- świetna aplikacja mobilna
- duży nacisk na komfort terapii

AirSense 10 AutoSet to obecnie najbardziej nowoczesne urządzenie CPAP na rynku. Widać duży nacisk na szczegóły konstrukcji i na komfort użytkownika. ResMed jest firmą o uznanej renomie i kupując ich urządzenie możemy mieć pewność, że pracowali przy nim najlepsi fachowcy na rynku. Nie będziecie rozczarowani. Urządzenie często polecane przez lekarzy. Przeczytaj pełen test: część pierwsza, druga, trzecia, czwarta.

Najlepsze dla:

- osoby stawiające na komfort terapii
- osoby mające skłonności do wybudzeń przy korzystaniu z CPAP
- do wszystkich typów bezdechu, ze wskazaniem na typ obturacyjny

Przeczytaj jak przyznawana jest ta ocena.


NAJBARDZIEJ FUNKCJONALNY CPAP

Philips DreamStation AUTO

Najważniejsze cechy:

- sprawdzony na rynku
- możliwość włączenia RAMP'y w dowolnym momencie
- wykrywa i rejestruje wszystkie rodzaje zaburzeń oddechu
- uznany przez fachowców algorytm
- dobra ergonomia użytkowania
- Opti-Start, EZ-Start, A-Flex

Dreamstation to klasa sama w sobie. Bazuje swoje działanie na rozwijanym przez lata i bardzo uznanym algorytmie firmy Respironics. W porównaniu do AirSense nie jest tak nowoczesny ale widać w nim niesamowicie przemyślaną i "utylitarną" konstrukcję, którą docenia się przy dłuższym użytkowaniu. Opti-Start i Easy-Start powodują, że urządzenie jest bardziej "inteligentne". A-Flex zwiększa komfort terapii. W raporcie na karcie pamięci znajdziecie aż 9 różnych monitorowanych typów zaburzeń oddechu m.in. RERA, spłycenia, oddech Cheyena-Stokesa. Urządzenie często polecane przez lekarzy, szczególnie przy trudniejszych przypadkach. Przeczytaj pełen test: część pierwsza, druga, trzecia, czwarta.

Najlepsze dla:

- osoby bardziej stawiające na podejście praktyczne, niż na gadżety
- osoby którym zależy na pełnym monitoringu postępów terapii 
- osoby korzystające często z funkcji RAMP'y
- osoby ze skłonnością do alergii
- do wszystkich typu bezdechu, ze wskazaniem na obturacyjny
- w przypadku gdy bardziej zdajemy się na automat, niż ustawienia przez lekarza
NAJLEPSZY CPAP DO ZASTOSOWAŃ KLINICZNYCH Weinmann Prisma LAB


Najważniejsze cechy:

- duży, dotykowy ekran ułatwia ustawianie aparatu
- producent z dużym doświadczeniem klinicznym
- duża wydajność pompy (komfort)
- dzięki algorytmowi Trilevel można obniżyć ciśnienie terapeutyczne
- rejestruje wszystkie typy epizodów oddechowych
- najbardziej precyzyjny i wydajny aparat CPAP na rynku

Póki co jedno z moich większych, pozytywnych zaskoczeń jakie mnie spotkały w trakcie testów. Urządzenie dobre jakościowo, ze świetnym algorytmem, dużą wydajnością i z bardzo dobrym menu. Nie dziwi mnie już to, że jest to lider sprzedaży w Niemczech. Przeczytaj pełen test tutaj.

Najlepsze dla:

- lekarza, do miareczkowania, do praktyki szpitalnej
- dla osoby która lubi samodzielnie zmieniać ustawienia aparatu w menu klinicznym
- każdy rodzaj bezdechu
- osób które mają problemy z wyciekami z maski
- osób źle tolerujących wysokie ciśnienia (Trilevel)Przeczytaj jak przyznawana jest ta ocena.


NAJLEPSZY CPAP DLA KOBIET

ResMed AirSense 10 AutoSet for Her

Najważniejsze cechy:

- dwa różne algorytmy
- duży nacisk na problem wybudzeń
- wykrywa RERA w obu algorytmach
- jeden z algorytmów skupia się na leczeniu RERA
- jedyne urządzenie dedykowane dla kobiet

AirSense 10 for Her to rozwojowa wersja "zwykłego" AirSense z dodanym algorytmem, który został stworzony specjalnie do leczenia bezdechu kobiecego. Urządzenie może być używane także z algorytmem standardowym, więc nie ma przeciwskazań aby korzystali z tego urządzenia także panowie. Kliknij aby przeczytać test.

Najlepsze dla:

- w kategorii "CPAP dla kobiet" urządzenie te nie ma konkurencji
- osoby u których ważne jest także wykrywanie RERA (ograniczenia przepływu)

Przeczytaj jak przyznawana jest ta ocena.

NAJLEPSZY APARAT MANUALNY

Philips Respironics REMstar PRO C-Flex (manual)

Najważniejsze cechy:

- sprawdzony i uznany przez lata na rynku
- wykrywa wszystkie rodzaje epizodów oddechowych
- wygodny w użytkowaniu
- urządzenie bardzo wytrzymałe
- bardzo wydajny i precyzyjny
- CPAP-check może automatycznie zmieniać ciśnienie o +-3cm H2O

Urządzenie to już można powiedzieć "dziadek" w naszym zestawieniu ale chociaż z zewnątrz widać na nim już czas to urządzenie to ma doskonałą opinię wśród profesjonalistów. Jeżeli nie potrzebujecie gadżetów i zleży wam aby urządzenie tylko robiło to do do niego należy postawcie na REMstar. Przeczytaj nasz test.

Najlepsze dla:

- osób nie mogących sobie pozwolić na drogie urządzenia ale nie chcących iść na kompromisy jeżeli chodzi o jakość terapii
- osoby którym zależy na pełnym monitoringu postępów terapii
- dla osób z każdym rodzajem bezdechu- także mieszanym 


NAJLEPSZY CPAP PRZENOŚNY

Philips Dreamstation GO

Najważniejsze cechy:

- można stosować wszystkie maski
- można dokupić w pełni funkcjonalny, podgrzewany nawilżacz
- wbudowany ekran
- cicha praca

Urządzenia tego typu nie są w Polsce jeszcze popularne ale niewątpliwie są niesamowicie praktyczne w podróży. Philips nie zrobił najmniejszego urządzenia na rynku- w tej kategorii wygrywa ResMed Mini. Nie mniej GO jest w zasadzie urządzeniem w pełni funkcjonalnym w porównaniu do swoich pełnowymiarowych braci- można go więc komfortowo stosować nawet dłuższy czas. Pełen test już wkrótce. 

Najlepsze dla:

- osób spędzających dużo czasu w podróży (jako urządzenie dodatkowe)UWAGI OD AUTORA:

Ranking budowany jest wyłącznie na aparatach, które miałem okazje samodzielnie testować/ użytkować przez przynajmniej kilka tygodni. Tyle czasu potrzeba aby możliwie obiektywnie ocenić dany aparat. W miarę testowania kolejnych urządzeń będę rozbudowywał to zestawienie. Wszystkie wymienione tutaj urządzenia dostały moją rekomendacje i można je kupować bez obaw, że się nie sprawdzą. 

7 komentarzy:

 1. Hej, świetny blog, zebrałeś bardzo dużo przydatnych informacji w jednym miejscu. Przede mną kupno pierwszego cpap (na razie czeka mnie miarkowanie) i zainteresował mnie Philips Respironics REMstar Auto. Piszesz, że ma najlepszy stosunek ceny do jakości, jednak cena w internetach przeraża... Czy mógłbyś proszę polecić sprawdzony sklep, gdzie nie zedrą ze mnie ostatniego grosza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za dobre słowo! "Stary" Respironics to jedno z moich ulubionych urządzeń. Doskonały algorytm, prosta i niezawodna konstrukcja. Sam byłem na nim miareczkowany i od pierwszej nocy pokochałem CPAP, stąd może ten sentyment. Nie chciałbym polecać żadnego sprzedawcy aby nie narażać się na zarzut komercyjnego wykorzystywania bloga. Chyba jedyną dobrą radą jest obdzwonienie kilku oficjalnych dystrybutorów i zakup tam gdzie jest najtaniej. Spojrzałem w tym momencie jakie są ceny w sieci i szczerze mówiąc jestem mocno rozczarowany, że ten aparat nie jest już wcale wyraźnie tańszy od nowego Dreamstation czy AirSense10. Kiedyś ta różnica była spora. Być może producenci chętniej rabatują te nowsze maszyny albo może podaż jest już ograniczona? Jeżeli stacjonarnie wygląda to podobnie jak w sieci, to chyba niestety będę musiał zmienić swoją rekomendacje... w takiej samej cenie brałbym chyba jednak nowego Dreamstation. Daj mi znać proszę jak skończyły się poszukiwania!

   Usuń
 2. witam,czy ten ranking jest nada aktualny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od czasu publikacji nic nowego się nie pojawiło na rynku... tak więc odpowiedź jest pozytywna.

   Usuń
 3. czytałem Pana blog i postanowiłem kupić aparat Philips Respironics DreamStation Auto, dopłaciłem do niego 2310 zł bo stwierdziłem, że nie będę oszczędzał na zdrowiu, nigdy nie używałem żadnego aparatu, oprócz wizyty w szpitalu w celu zdiagnozowania, niektórzy twierdzą, że od razu zaczęli lepiej spać, a ja od 4 dni męczę się jak cholera jest dużo gorzej niż bez aparatu, boli mnie nos i głowa i brzuch z nerwów, nie lubię spać na plecach, szukam pozycji na brzuchu co jest utrudnione, ciągle się budzę, nie czuję abym w ogóle miał fazę głębokiego snu, ten sen jest cały czas "płytki", śpię po 8-8,5 godziny a budzę się jak po 4 godzinnym śnie po libacji alkoholowej i tak też wyglądam na twarzy, jestem tym załamany i delikatnie mówiąc mocno zdenerwowany, zazdroszczę wam wszystkim którzy piszecie, że pomogło, ale mi nic nie pomaga, o co chodzi, czy może Pan lub ktoś inny pomóc zdesperowanemu człowiekowi?

  OdpowiedzUsuń
 4. coś , kiedyś o Fisher & Paykel ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo bym chciał, niestety firma z jakiś powodów nie kwapi się z przekazaniem urządzenia do obiektywnych testów. Naturalnie nie jest to związane z jakimikolwiek kosztami. Prawdopodobnie po prostu mają w nosie polski rynek…

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.