Jaka woda do nawilżacza?


Przyjęło się uważać, że najlepszą wodą do CPAP'owego nawilżacza jest woda destylowana. I pewnie jest w tym dużo prawdy ale jest ona droga i trudno dostępna. Jak więc sobie z tym radzić?

Najlepszą rekomendacją jest chyba instalacja w łazience najtańszego filtra RO (dobre są te stosowane przez akwarystów), który daje nam dobrej jakości, czystą wodę demineralizowaną. Na nasze potrzeby jest ona równie dobra jak woda destylowana, a do tego za drobne grosze. Woda taka przyda nam się nie tylko do nawilżacza ale także do płukania rury czy maski po myciu. Doskonale nadaje się także do żelazka, parownicy czy pokojowego nawilżacza.

Awaryjnie stosowałbym po prostu wodę przegotowaną albo z filtra typu Brita ale w tym przypadku rekomendowałbym aby wodę zmieniać nie co dwa dni ale codziennie. Nie stosujemy nigdy wody z kranu.

Zdecydowanie odradzam też eksperymentowanie z jakimikolwiek dodatkami do wody.

2 komentarze:

  1. Od 5 lat uzywam wody przegotowanej,al e codziennie do s9 i jest ok

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gotowanie zabija ewentualne bakterie i przede wszystkim usuwa chlor z wody. Nie sprawia jednak, że usunięte zostają zanieczyszczenia czy składniki mineralne. Tak więc jak masz dobrą/miękką wodę w kranie to ok, ale nie jest to dobra solucja dla wszystkich.

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.