Gdzie kupować sprzęt?


Sprawa jest dość prosta w przypadku gdy mamy w ręku wniosek refundacyjny. W takim przypadku musimy skorzystać ze stacjonarnego sklepu medycznego w okolicy, który ma podpisaną umowę z NFZ. W tym miejscu warto tylko zwrócić uwagę na to, że różne sklepy oferują urządzenia różnych marek i jeżeli jesteśmy zdecydowani na konkretną, to warto poszukać dystrybutora w Internecie.

Gdy z różnych względów nie mamy możliwości skorzystania z refundacji, to otwierają się przed nami dodatkowe możliwości. Dobrą opcją może się okazać np. zakup urządzenia z drugiej ręki. Często pojawiają się w dobrej cenie praktycznie nowe maszyny, od osób rezygnujących z terapii po kilku pierwszych dniach. Nie bałbym się kupować takiej maszyny, o ile wizualnie wygląda dobrze i ma gwarancje producenta.

Jeżeli chodzi o akcesoria (maski, rury. filtry i inne części zamienne), to niestety nasze krajowe ceny są skandalicznie wysokie. Polecam zakupy za oceanem przez Amazon. Nawet z wliczonymi kosztami wysyłki ceny są tam bardzo atrakcyjne, a wybór zdecydowanie większy niż w Polsce.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.