Gdzie kupować sprzęt CPAP?


Sprawa jest dość prosta w przypadku gdy mamy w ręku wniosek refundacyjny. W takim przypadku musimy skorzystać ze stacjonarnego sklepu medycznego w okolicy, który ma podpisaną umowę z NFZ. W tym miejscu warto tylko zwrócić uwagę na to, że różne sklepy oferują urządzenia różnych marek i jeżeli jesteśmy zdecydowani na konkretną, to warto poszukać dystrybutora w Internecie.

Zanim wybierzecie sklep polecam jednak zacząć od wyboru marki urządzenia. Mało w której lokalizacji jest szerszy wybór. Sprzedawcy często będą wam "wciskać" rzeczy na których najlepiej zarabiają ale nie koniecznie jest najlepsze dla was. Zacznijcie od lektury naszego poradnika zakupowego, potem zalecam tez sprawdzenie cen. Warto polować na promocje, bo te pozwalają często kupić markową maszynę w cenie najtańszego chińczyka. Na blogu znajdziecie też mapkę ze sklepami oferującymi sprzęt CPAP z refundacją NFZ

Gdy z różnych względów nie mamy możliwości skorzystania z refundacji, to otwierają się przed nami dodatkowe możliwości. Dobrą opcją może się okazać np. zakup urządzenia z drugiej ręki. Często pojawiają się w dobrej cenie praktycznie nowe maszyny, od osób rezygnujących z terapii po kilku pierwszych dniach. Nie bałbym się kupować takiej maszyny, o ile wizualnie wygląda dobrze i ma gwarancje producenta.

Jeżeli chodzi o akcesoria (maski, rury. filtry i inne części zamienne), to niestety nasze krajowe ceny są skandalicznie wysokie. Polecam zakupy za oceanem przez Amazon. Nawet z wliczonymi kosztami wysyłki ceny są tam bardzo atrakcyjne, a wybór zdecydowanie większy niż w Polsce.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.